Pretraži ovaj blog

utorak, 10. lipnja 2014.

Zastrašujuća istina o Evropskoj uniji koju nam nisu rekli



Želite li da živite u zemlji u kojoj parlament ne donosi zakone, a predsednika ne bira narod? Želite li da pristupimo federalnoj diktatorskoj superdržavi?

Pogledajte kratak pregled nevjerovatnih činjenica o Evropskoj uniji od kojih mnoge sigurno nećete nikada čuti na glavnim srpskim televizijama ni pročitati u novinama.

Gotovo su svi tzv. Očevi Evrope, od kraja Prvog svjetskog rata na ovamo, zastupali ideju o Evropi kao o saveznoj državi (nasuprot De Golovoj ideji o Evropi kao zajednici suverenih država), ali se plan federalizacije sprovodio polako, korak po korak: od jedinstvenog tržišta za ugalj i čelik, ekonomske zajednice i unije pa do potpune federalizacije Evrope (uspostavljene Lisabonskim ugovorom kako se naziva Ustav Evrope). Danas je EU u punom smislu savezna država.

Zakoni EU su iznad zakona država članica. I vrlo su opsežni: ustav EU ima 170. 000 stranica. Svi dosad izdani Službeni listovi EU, u kojima Unija štampa svoje brojne propise, teški su poput jednog nosoroga.

Evropska komisija (birokratska vlada EU u kojoj papire piše preko 30.000 eurokrata) može pokrenuti tužbu pred Evropskim sudom protiv zemlje članice za koju smatra da je prekršila neku odredbu evropskog prava. Kazne za neposlušne države članice su astronomske.

Evropska je komisija sasvim nadnacionalna i svim evropskim komesarima izričito je zabranjeno da slušaju bilo kakve savjete iz zemalja iz kojih potiču. Oni moraju da rade isključivo u interesu Unije, a ne u interesu zemlje članice. Samo Komisija ima pravo predlaganja zakona i nadzire, usmjerava i ima vlast nad čitavim zakonodavnim procesom. Podsjećamo, uvijek kada izvršnu vlast prestane kontrolisati volja naroda – demokratija se pretvara u diktaturu!

Prema tome, EU nije parlamentarna demokratija, nego federalna diktatura.

Prvi predsjednik Evropske komisije bio je potporučnik u njemačkoj vojsci za vreme Drugog svetskog rata, član Nacionalsocijalističkog Javnog Dobra (NSV) , njemačke “dobrotvorne ustanove” organizovane po uzoru na Nacističku stranku, a koja je preuzela i mnoge državne poslove, kao i član Nacionalsocijalističke komore pravnika i sudija. Zvao se Valter Holštajn.

Predsjednika Evropskog vijeća ne biraju narodi Evrope, to nije izborna funkcija kao u demokratskim državama. Predsjednika Evropskog veća postavlja – Evropsko veće!

Srbija će, uđe li kojom nesrećom u EU, finansirati Ujedinjeno Kraljevstvo s više miliona evra godišnje, na način da će biti u obavezi da u godišnji budžet EU uplaćuje dio razlike zbog smanjenog prinosa Ujedinjenog Kraljevstva. Na primjer, mala Slovenija plaća 14 miliona evra, a siromašna Rumunija čak preko 50 miliona evra za Veliku Britaniju! Taj izdatak koji EU otima od svih država članica naziva se UK – korekcija. Jeste li ikad čuli za to?

Uvešće PDV i na ono na za šta ga još ne plaćamo, jer se Evropska unija dobrim dijelom finansira od PDV – a zemalja članica pa ultimativno zahtijeva najmanje 5% PDV – a (pri čemu nema ništa protiv ako on bude još veći).

Dakle, Unija će uvesti porez na hljeb i mlijeko, znači osnovne namirnice koje koristimo svakodnevno, a smanjiti na hranu za bebe. Znači, smanjenje poreza na hranu koju koristimo samo prvih par mjeseci svog života, a povećanje poreza na namirnice koje koristimo cio život!

Zanimljiva je i činjenica da obrnuto ne važi: Evropska unija, naime, samo od novih zemalja koje joj pristupaju zahtjeva najmanje tih 5% PDV – a, ali to nije obveza starih sedam članica – one taj PDV ne trebaja da uvedu, ako ne žele. Zgodno, zar ne?

Uđemo li u Uniju, zahvaljujući evropskom oporezivanju neminovno će doći i do drugih poskupljenja. Tako će plin obavezno poskupeti 30 – 100% (najvjerovatnije ipak, kao i struja i cigarete, samo do 50%), kafa 5 – 23% pa lož ulje i drvo za ogrev 15%. Srpskim građanima, ako se odluče da žive u Uniji, poskupljenja ne ginu. I to neće biti hir vladajuće stranke (ma koja bila na vlasti), nego je naprosto reč o usklađivanju s evropskim propisima koje se mora sprovesti, jer se Srbija na to obvezala.

Stimulacije u okviru Zajedničke poljoprivredne politike EU temelje se na dva osnovna principa: 1. Starije zemlje članice dobijaju više; 2. Bogatije zemlje članice dobijaju više. U početku nova država članica prima samo mali dio para a do punog iznosa može se dokopati tek kroz 7 – 10 godina. Otprilike, u vrijeme kada postepenim povećanjem stimulacija nova zemlja članica dogura do punog iznosa, ističe vrijeme počeka na pravo stranog kupovanja poljoprivrednog zemljišta i tada stižu multinacionalne korporacije sa svojim kapitalom koji se mjeri u milijardama evra i kupuju sve.

Stranci će moći kupovati nekretnine pod istim uslovima kao i građani Republike Srbije (mada građani Srbije to isto pravo nemaju i neće imati u nekim zemljama EU), a kad se dosele ovamo, imaće pravo i glasa na našim izborima, i ući u sistem vlasti.

Srpski radnici, moći će da se zapošljavaju u zemljama EU pod istim privremenim ograničenjima pod kojima su to pravo imali građani Poljske, Češke, Slovenije i drugih zemalja nakon protekla dva proširenja. Ali, građani EU od prvog dana srpskog članstva imaće potpuno ista prava pri zapošljavanju u Srbiji kao i Srbi. Drugim rečima, njima odmah sve, a mi ćemo se kod njih moći zaposliti tek za nekih sedam godina! Dakle, ni tu nema pravde.

Svi čelni i uticajni ljudi u EU (Hose Manuel Baroso, Herman van Rompej, Angela Merkel itd.) redovni su posjetioci sastanaka Grupe Bilderberg, na čiju su inicijativu na sadašnje položaje i postavljeni.

U tijelima Unije uobičajeno je zemlju iz koje dolazite nazivati ne njenim imenom, već ”zemljom koju najbolje poznajem”.

Ukupni godišnji trošak EU iznosi vrtoglavih 1.147.885.101.616 eura, a samo za flotu luksuznih službenih automobila članova Evropskog parlamenta izdvaja se 5, 25 miliona evra. Kako iko može očekivati da će nešto dobiti od tako skupe savezne države? Upravo suprotno: pristupanje Uniji Srbija će skupo platiti.

Ako vam se neki od navedenih podataka čine nevjerovatnim složite kockice i upoznajte pravo lice Evropske unije… Vidjećete da ni pola nisu rekli!

Srpska politika – Naša istina

(srbijadanas.net)

četvrtak, 5. lipnja 2014.

Riješite se komaraca na prirodan način!


S dolaskom ljeta osim lijepih stvari dolaze, nažalost, i one manje lijepe.

Jedna od njih je i pošast zvana komarci, a ove godine zbog poplava ima ih još više.

Koliko god da vam oni smetali, nemojte pribjegavati toksičnim repelentima jer vam mogu nanijeti više štete nego sami komarci.

Prirodni repelenti su potpuno neškodljivi za zdravlje, a mogu biti djelotvorni isto tako kao i komercijalni.

Donosimo vam neke načine kojima možete otjerati komarce od vašeg tijela i boravišta.

1. Citronela – broj 1 u zaštiti od insekata

Citronela je najbolje sredstvo u zaštiti od mnogih insekata, pa tako i komaraca.

Eterično ulje citronele možete pomiješati s baznim uljem i utrljati na kožu neposredno prije izlaska van.

Možete ga koristiti i u difuzerima ili mirisnim lampicama, a postoje i već gotovi mirisni štapići s citronelom koje možete koristiti na otvorenom.

Citronelu možete uzgajati i kao kućnu biljku u teglama, te je držati tamo gdje ne želite komarce.


Kako napraviti repelent s citronelom

Pomiješajte 5 ml eteričnog ulja citronele, 2 ml eteričnog ulja himalajskog cedra, 2 ml eteričnog ulja prave lavande, 1 ml eteričnog ulja egipatskog geranija u 100 ml 70-postotnog alkohola.

Prije upotrebe smjesu dobro promućkajte. Repelent s citronelom trebate nanositi nešto češće nego klasično sredstvo protiv komaraca - otprilike svakih 2-3 sata.

2. Ulje čajevca

Ulje čajevca efikasno odbija komarce, a uz to poboljšava stanje kože i olakšava mnoge kožne tegobe.

Poznato je da odbija ne samo komarce nego i uši, mrave te mnoge druge insekte koji ujedaju.

U bocu s raspršivačem od 200 ml ulijte 60 ml ulja čajevca i do kraja dopunite destiliranom vodom.

Prije upotrebe protresite, poprskajte kožu i razmažite. Po potrebi ponovite.

U borbi protiv komaraca također su korisna eterična ulja cimeta, ružmarina, limunske trave,cedra i paprene metvice.

3. Neem ulje

Studija iz 1995. s istraživačkog centra u Malaria Research Centre u Ranipuru testirala je 2-postotnu mješavinu ulja neema u kokosovom ulju.

Otkriveno je da je ta mješavina pružila 96% do 100% učinkovitu zaštitu od komaraca koje prijenose malariju.

Otjerati komarce možete ne samo mazanjem ulja na kožu, nego i paljenjem u aroma lampi, pri čemu je ulje neema potrebno razrijediti s vodom.

4. Organsko sojino ulje

Istraživanje objavljeno u The New England Journal of Medicine otkriva da su repelenti napravljeni od sojinog ulja jednako učinkoviti kao i oni s DEET-om (najčešća korištena kemikalija za tjeranje kukaca).

Ovo je ulje jeftin i pristupačan način zaštite od komaraca. Ima SPF 10 te odlično štiti i vlaži kožu.

Kod nabave sojinog ulja pripazite da ne sadrži GMO.

5. Jabučni ocat

Mazanje jabučnim octom ne samo da odbija komarce, nego i rashlađuje tijekom nesnosnih vrućina i pomaže u održavanju PH kože. Pomiješajte sjeckani peršin i jabučni ocat te ovom mješavinom namažite kožu.

Autor: Ivana Dragica

srijeda, 4. lipnja 2014.

Kivi - prirodna maska za kosu

Kako je i našoj koži potrebna njega, tako je i našoj kosi potrebna njega. Pogotovo sada kada nam stižu topliji dani, naša kosa je podložna isušivanju.
Kivi - prirodna maska za kosu
Foto: Renee Bertrand

Kivi je voće bogato raznim vitaminima koji su potrebni našem organizmu, tako se i od kivija može napraviti i maska za kosu, ako se pomiješa izmiksan kivi s dvije žlice jogurta, dvije žlice meda, par kapi esencijalnog ulja ružmarina i lavande. Maska se stavi na kosu, a nakon pola sata kosa se ispere. Za izrazito suhu i ispucalu kosu priprema se maska od jednog žutanjka, jednog izmiksanog kivija, par kapi maslinovog ulja, koja se drži na kosi dvadeset minuta, nakon čega se kosa ispire toplom vodom.

Našoj kosi potrebni su mnogi vitamini, a među njima je i vitamin C koji se nalazi u kiviju. Vitamin C štiti kosu od oštećenja i starenje i tako je čini podatnijom, zdravijom i sjajnijom.


ponedjeljak, 2. lipnja 2014.

STA JE TO KOFEIN

Kofein je najpopularniji prirodni stimulans lako dostupan svima i obično ga pijemo u kavi. Kofeinska pića imaju dugu povijest konzumiranja i popularna su u gotovo svakoj kulturi. Dok je redovito konzumiranje nekih stimulansa kontroverzno pitanje, pokazalo se da su pića koja sadrže kofein relativno sigurna za većinu zdravih ljudi.

Kemijski gledano, kofein je biljni alkaloid koji stimulira centralni živčani sustav svakog stvorenja koje ga proguta. Kofein služi kao oblik obrane od štetočina kod određenih biljaka kao što su grmovi kave, drveće kakaoa i listovi čajeva. Insekti i nametnici ugibaju od prejake stimulacije - učinka kofeina.

Zrna kave sadrže značajnu količinu kofeina dok listovi čaja sadrže manje. Kakao isto sadrži kofein, ali u puno većim količinama sadrži jedan drugi alkaloid, po imenu teobromin.

Koffein nastaje prirodnim putem, kao proizvod u listovima i sjemenju mnogih biljaka. U prehrambenoj industriji proizvodi se i umjetno i dodaje određenim namirnicama. Kofein je definiran kao laka droga, jer stimulira centralni živčani sustav i uzrokuje povećanu budnost. Kod većine ljudi privremeno povećava energiju i podiže raspoloženje.

Kofeina ima u kavi, čaju, čokoladi, kakau, mnogim bezalkoholnim pićima (coca-coli), analgeticima i brojnim drugim ljekovima. U svom najprirodnijem obliku kofein tvori bijeli prah i vrlo je gorak, ali raznim procesima u mnogim kofeinskim pićima taj gorak okus je prikriven. Osjetljivost na kofein najviše ovisi o količini kofeina koju osoba dnevno konzumira. Ljudi koji redovito piju puno kave brzo postanu manje osjetljivi na kofein. To znači da će s vremenom trebati više kofeina da bi dobili isti efekt.

Želi li se smanjiti unos kofeina kavom i izbjeći nervozu, glavobolju i još neke simptome koji se javljaju kod naglog prestanka pijenja kave, potrebno je smanjivati unos postepeno, kroz period od 1-2 tjedna…ili prijeći na čaj.

Kofein je diuretik, što znači da ljude tjera na malu nuždu - češće. Sigurnosti radi, bilo bi pametno izbjegavati konzumiranje previše kofeina po vrućini, kada se radi na otvorenom ili u drugim situacijama kada se čovjek puno znoji.

Pije li se npr. kava neumjereno, veće doze kofeina mogu izazvati nervozu, tjeskobu, vrtoglavicu, drhtavicu, palpitacije (uznemirenost lupanjem srca) i glavobolju. Kofein može biti i smetnja normalnom spavanju.Dugotrajno uzimanje previše kofeina, ispijanje kave i bezalkoholnih pića umjesto mlijeka, može uzrokovati gubitak kalcija u tijelu, što tijekom vremena može utjecati na gustoću kostiju i povećati rizik od nastanka osteoporoze.

Bilo bi jako teško konzumirati količinu kofeina potrebnu za smrtni ishod. Čovjek bi trebao popiti nekoliko stotina šalica kave ili oko 75 tableta kafetina da bi dobio kobnu, toksičnu dozu.